Patarimai jauniesiems

str4

Dienos planavimas

Vestuvių diena norite džiaugtis, švęsti ir mėgautis, todėl nors ir kaip norėtųsi visko daug, stenkites kuo mažiau apsikrauti papildoma veikla. Svarbiausia nepavargti (juk dar laukia ir ilgas aktyvus vakaras…), o jei susiplanuojama per daug,  jau iki šventės vietos atvykstama gerokai pavargus. Jauniesiems reikia pasilikti laiko pailsėti, šnektelėti su svečiais. Fotosesijai rekomenduoju skirti 2 valandas. Toks laikas pakankamas pasidaryti gražią fotosesiją.

Viską susiplanuokite iki smulkmenų iš anksto, susirašykite scenarijų ir kopiją duokite fotografui.

Nepamirškite pasilikti laiko nenumatytiems vėlavimams (užteks pridėti 10-15 minučių kiekvienam scenarijaus etapui).

Gerai (kiek įmanoma) pailsėkite vestuvių išvakarėse, nes tikriausiai reiks anksti keltis, kad viską suspėtumėte. Dažnai paklausus, kaip jaunieji pailsėjo, išgirstu, jog prastai. Pavyzdžiui vėlai vakare vežė gėrimus į šventės vietą ar rūpinosi kitais vestuvių reikalais iki pat išnaktų. Šventės vakarą skirkite atsipalaidavimui, susikaupimui. Gal jums patiktų vonia, muzikos klausymasis, pasivaikščiojimas. Tačiau venkite alkoholio, sūrių, rūkytų gaminių naudojimo, kad vestuvių rytą neatsikeltumėte patinusiais paakiais ir papilkėjusia oda.

kamile adomaityte

Nesinešiokite mobiliųjų telefonų vestuvių dieną. Jaunikio švarko kišenėse turi nieko nebūti. Apgalvokite, kas iš artimųjų ar vestuvių organizatorių bus atsakingas už iškilusius nesklandumus ir juos išspręs. Pavyždžiui syki jaunoji pusvalandį šnekėjo telefonu aiškindamasi dėl svečių nakvynės. Juk per vestuves tikrai nenorite spręsti įvairių nesklandumų.

Fotosesija – bendras darbas

Nuotraukos priklauso ne tik nuo fotografo, bet ir nuo jūsų. Jei susitarėte su fotografu, kad įamžintų jūsų šventę, vadinasi, Jums patinka jo darbo stilius ir juo pasitikite. Gerai susipažinkite su portfolio darbais.  Jei internete sudėtos padrikos nuotraukos, paprašykite susitikus parodyti atskirų vestuvių fotografijas nuosekliai, jog teisingai įvertintumėte darbą. Teko girdėti, kaip užsisakę žymų ir brangų fotografą jaunieji nusivylė rezultatu. Nuotraukos buvo toli gražu ne tokios, kokios sudėtos jo tinklapyje. Net man buvo sunku patikėti, kad gali taip skirtis “lygis” ir apdovanojimai už atsikirus super kadrus nėra pagrindinis rodiklis, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį.

Svarbiausia nuotraukos turinys, emocija, jausmas. Nebūtina visose nuotraukose šypsotis, būkite tokie, kokie esate. Man patinka fotografuoti judesyje, kažką jus veikiančius, taip nuotraukos gaunasi natūralesnės.

kamile adomaityte

Fotografas ir jaunieji – viena komanda. Esant tik dalykiškam ir formaliam bendravimui tarp poros ir fotografo, pagauti jausmingą momentą sudėtingiau. Jus su fotografu susipažįstate jau pirmojo susitikimo metu. Jaučiate, ar lengva bendrauti, ar šis žmogus jums patinka. Tobula, jei jaunieji turi priešvestuvinę fotosesiją. Jus jau būnate susidraugavę su fotografu, žinote kaip jis dirba ir kaip jums elgtis. Jaučiamas didelis skirtumas tarp jaunųjų, kurie turėjo ir neturėjo priešvestuvinės fotosesijos. Pastarieji per vestuves elgiasi visiškai laisvai, o vestuvinės fotosesijos metu dirbti būna žymiai lengviau. Tačiau nereikia pergyventi, jei per vestuves dirbate su fotografu pirmą kartą. Fotografas pasistengs, kad jus jaustumėtės gerai ir laisvai.

str5

str3

Fotosesiją reikia apgalvoti iš anksto. Jūsų vestuvių stilius, tematika, aprangos stilius turi atitikti su vieta, kurioje fotografuojamasi. Taip viskas būna vientisa. Jei norite spalvingos nuotraukos galbūt verta pagalvoti apie akį traukiančius ryškiaspalvius batelius, suderintus su tokios pat spalvos varlyte ar kaklaraiščiu. Spalvingos petnešos suteikia nuotraukai žaismingumo. Aš patariu su savimi turėti akinius nuo saulės, jie suteikia daugiau paslaptingumo ir keliems kadrams puikiai tinka.

Būtiniausias dalykas – GERA NUOTAIKA. Nepergyvenkite dėl smulkmenų, atsipalaiduokite, džiaukitės šia diena. Jei oras lietingas, fotografas turi parengęs atsarginį variantą, nesisielokite. Taip pat labai gražu fotografuotis per nutaškytus stiklus, pavyzdžiui mašinos, pro kavinės langą jaukiai geriančius šampaną ar kavą, o jei lesite sau palakstyti po balas… Galite pasivaikščioti su skečiu, lietus išties romantiška. Dėl šalto oro turėkite ką nors apsirengti, svarbiausia gerai jaustis, nedrebėti, neskubėti fotografuotis. Nuotraukose gražiausiai atsispinti jūsų vidinis jausmas, fotografas padės jums, jei skirsite tam laiko. Karšta diena jaunikiai dažniausiai kaista su švarkais. Nebijokite jų nusiimti. Geriau jaustis komfortabiliai, sušilęs veidas tikrai grožio nesuteikia. Taip pat jaunikiai juk gali būti ir su marškiniais trumpomis rankovėmis.

str7

str6

Vestuvių fotosesija kartais daroma net ne vestuvių dieną. Taip galima neskubėti, nuvažiuoti į ypatingą vietą, palaukti saulėlydžio, ko dažniausiai negalima padaryti per vestuves ir nereikia niekur skubėti. Taip vestuviu diena gerokai sutrumpėja. Suknelę galima išsinuomoti ilgesniam laikui, papildomai kainuoja tik makiažas ir šukuosena, tačiau ir visažistė /kirpėja gali sutikti prisidėti prie kūrybinio darbo už nuotraukas.

Būna, kad jaunieji fotosesiją daro iš ryto prieš ceremoniją. Tuomet svečiams nereikia nieko laukti ir iškart visi galite važiuoti į šventės vietą. Tačiau turiu pastebėti, kad prieš ceremoniją fotografuojantis, jaunieji būna labiau susikaustę, nerimauja, kaip viskas bus, be to bijo ištepti rūbus.

Vestuvių diena atvykus į šventės vietą neskubėkite eiti iš mašinos prie įėimo. Leiskite fotografui/filmuotojui pasiruošti, pasikeisti objektyvus, blykstes ir nueiti pirmiems, parinkti tinkamą vietą sveikinimams. Pasilikite 10 minučių pailsėti, nueiti į savo kambarį, atsipūsti ir pailsėti, šnektelėti su antra puse, o jauniesiems ar poroms nueiti į tualetą. Syki jaunieji buvo iškart išlipus iš mašinos sutikti su duona ir druska, o filmuotojas pasistatęs tolėliau mašiną nespėjo, teko viską kartoti iš naujo.

Fotosesijai  tinka jūsų pamėgtos vietos: senamiestis, parkas, miškas ar upė, kavinukė, kokia nors gatvė, automobilio stovėjimo aikštelės, stogai, tiltai, skverai… Nebūtina nuomotis dvaro fotosesijai. Jūsų nuotraukos gali būti išskirtinės jei į fotosesiją žiūrėsite plačiau, kūrybiškai. Daug gražių dalykų galima sukurti atsižvelgiant į šešėlių žaismą, pastatų faktūrą, įvairius atspindžius. Visa tai mato fotografas, jums tik telieka juo pasitikėti.

Laikas fotosesijai tinkamiausias valanda prieš saulėlydį ir jo metu. Netinkamiausias metas – vidurdienis, kada virš galvos kaitriausia saulė. Jei galite fotografuotis tik šiuo metu, patartina ieškoti pavėsio, kur nėra tiesioginės saulės. Nes ji nešvies jums į akis, nekepins, veidai neatrodis „išdegę“.

Fotografas gaus geresnį rezultatą, jei turės daugiau laiko, tačiau vestuvės – ne fotosesija, todėl nereikia skirti viso laiko tik nuotraukoms. 2-3 valandos – pakanka padaryti gražių, meniškų nuotraukų ir nepervargti. Šiek tiek pasifotografavus, fotografas turėtų leisti jauniesiems pailsėti, užkąsti ar atsigerti. Fotografuotis geriausia trise – jaunieji ir fotografas. Svečiai, artimieji ar vedėjai turi leisti pasilikti vieniems, taip jie neblaškys jaunųjų dėmesio ir nebus kiekviename kadre, nereikės papildomo laiko jiems „patraukti“. Tačiau apgalvokite ką veiks svečiai, kol jus fotografuositės.

Svarbu, kad nuotakos makiažas būtų kokybiškas ir ilgalaikis. Didelis makiažo sluoksnis veidą nuotraukose sendina. Naudinga su savimi turėti lūpdažį. Vyrui rekomenduojama prieš vestuves susitvarkyti antakius, nosies plaukus, nagus. Naudinga vyro veidą šiek tiek pagrimuoti. Dažnai pasitaiko, kad nuotakos veidas šalia jaunikio labai skiriasi, ypač jei jaunoji labai mėgsta soliariumus, o vyras juose nesilanko. Dažnai vyrai būna pernelyg raudoni. Atkreipkite dėmesį ir į rankas, vertėtų ir jas išsitepti šiek tiek pudra. Juk ant jų maunami žiedai, jomis apkabinate vienas kitą… Norisi, kad atrodytų gražiai.

Vestuvinė suknelė ir jaunikio marškiniai turėtų būti tokios pačios spalvos ir atspalvio.

Fotografai nemėgsta baltų blizgančių suknelių, nes blizgios vietos atrodo lyg baltos dėmės ir nesimato jokių detalių. Taip pat renkantis suknele įvertinkite ar jausites patogiai, kai vaikščiosite,  lipsite į mašiną, kai šoksite vestuvinį šokį.

Vestuviniai bateliai yra ypač svarbus. Jie turi būti avėti prieš vestuves. Taip pat labai rekomenduoju turėti papildoma avalinę. Iš parities maždaug 90 procentų nuotakų per vestuves ją pasikeičia. Vaikščiojimas po ceremonijas turi būti patogus, nes jus bendraujate su svečiais, džiaugsites švente ir tikrai nenorėsite galvoti apie skaudamas kojas. Dažnai batelius pasikeičia net svečiai, pamergės. Per fotosesija po ilga suknele taip pat faktiškai nesimato batelių, ypač kai tenka vaikščioti per žolę, grindinį toliau pasistačius mašiną.

Jeigu užsisakote fotografą nuo pasiruošimo ar išlydėjimo iš namų, atkreipkite dėmesį kad patalpoje, kurioje fotografuositės nesimėtytų bereikalingų laidų ar kitų nereikalingų detalių. Juk į kadrą viskas pakliūna.

Nevairuokite patys. Vestuvių dieną švęskite, o ne būkite vairuotojais.

Kvietimuose supažindinkite svečius su dienos eiga ir tikslia šventės vieta, laiku. Taip išvengsite daugybės klausimų iš svečių. Apgalvokite, kad nebūtų dviejų sveikinimų po ceremonijos ir vakarinėje dalyje.

Neskubėkite eidami iš bažnyčios/santuoku rūmu ar kitos ceremonijos vietos. Eikite letai. Jei meta žiedlapius ar kitką, sustokite, po to pasibučiuokite. Tai iškilmingas momentas, kurį fotografas nori kuo gražiau įamžinti.

Nekabinkite balionų ant automobilių – jie dažniausiai nukrenta.

Nepamirškite žiedų bei asmens dokumentų (priminkite apie dokumentus ir liudininkams).

P.s. moterims… Fotografuojant pasiruošimą prieš užsivelkant suknelę stenkitės apsirengti drabužius, kurie nespaudžia. Persivilkus suknelę, ypač jei ji trumpa, matosi įspaudimai. Katik persirengus ir nusiėmus  liemenėlę, matosi dryžiai ant pečių, ypač, jei jaunoji apkūnesnė, juk fotografas fotografuoja iš karto ir nelaukia valandos, kol praeis…  Jei galite, visada atsisakykite liemenėlės petnešėlių, nes nors jos ir peršviečiamos ar yra po suknelės ornamentu, visada daugiau ar mažiau matosi fotografijose.

*

Nepaisant visų patarimų ir rekomendacijų, Jaunųjų norai yra svarbiausi, o fotografas visada pasistengs juos įgyvendinti. Dėl iškilusių klausimų galite bet kada susisiekti asmeniškai.

Su meile,

Kamilė 😉